Dlaczego używam hostingu na nazwa.pl i nie żałuje ani grosza

Piszę ten post, bo już wiele razy zostałem wyśmiany, że prowadzę bloga na takim hostingu ze względu na ilość kasy, którą trzeba płacić. Dużo osób mówi mi – Hej, taki drogi hosting? – A po co tam masz, przecież jest pełno lepszych i tańszych, i darmowych. No i wtedy im odpowiadam dlaczego to nie prawda… Zapraszam na odpowiedź.

Wstęp

To nie reklama. Nikt mnie do tego nie zmusza. Piszę ten post, bo mam naprawdę dość mówienia o tym, że na pewnym poziomie, trzeba mieć priorytety i trzeba zajmować się rzeczami, które są ważne a nie cięgle kombinować i szukać oszczędności kosztem czasu i problemów. Założyłem bloga po to aby mieć miejsce, gdzie mogę trzymać swoje notatki, które są dostępne dla mnie wszędzie, gdzie jest internet. Po to aby mógł kierować zainteresowane osoby do postów, które wyjaśniają co i jak. Taka baza wiedzy, super łatwo osiągalna, szybka. Nauczyłem się od kogoś, że jak masz komuś coś odpowiedzieć, to czasem lepiej napisać posta i kolejne osoby odsyłać do bloga aby tego nie powtarzać tematów w kółko. Ale dlaczego nazwa.pl?

Nazwa.pl

Z jednego powodu – OBSŁUGA KLIENTA – OBSŁUGA POST WDROŻENIOWA – wiecie, zakładając bloga chciałem się skupić na tym aby tworzyć notatki a nie zajmować się tym, czy serwer dobrze działa, czy jest dostępny, czy działa szybko i czy muszę coś w plikach konfiguracjach robić itd. Miało być prosto. Jasne chciałem mieć kontrole więc zdecydowałem się na WordPress-a i hosting serwera na nazwa.pl.

Nigdy mnie nie zawiedli w tej obsłudze klienta – na studiach robiłem strony dla klientów – każdemu (ponad 10) zawsze wszystko wdrażałem na nazwa.pl. Gdy był jakikolwiek problem miałem pewność, że chłopaki z pomocy mi pomogą. I tak było – raz mi Pani dzwoni, że strona nie działa, – wchodzę patrzę brak miejsca na bazę – biorę telefon, dzwonię (żadnych tam livechat-ów, żadnych zgłoszeń przez email) tylko normalny telefon, mówię, że nie działa pokazuje błąd, a gość pyk pyk pyk i miejsca zrobiło się więcej. Jasne, to nic wielkiego powiecie, ale gdy jest niedziela, 12 godzina ja zaraz idę na imprezę, już mamy wychodzić a ja teraz mam się 2h przeklikiwać przez ustawienia, panel admina bazy danych itd. to takie coś jest warte swojej ceny. Przekonanie klientów nie było problemem. Jeśli umówiłem im o jakości to każdy bez wahania zgadzał się. Takich sytuacji było wiele.

Dlatego jak chcecie mieć spokój, pewność, że nic się nie wydarzy to polecam nazwa.pl.

Tak zdarzały się wtopy, mój blog przez 5 lat, kilka razy nie działał. Wchodzę i nic…No i zgadnijcie – telefon i jazda… Dosłownie trwało to jakiś krótki czas… Pan coś poklikał i wszystko zaczęło działać dobrze. SSL (darmowy komercyjny certyfikat ) – pięknie wszedł i odnawia się co roku bez problemów. Co jakiś czas dostaje informację, że mój blog działa szybciej i wiece co…działa szybciej, nie wiem czy to przez WP czy przez to, że stworzyli pierwszy węzeł CDN w Polsce zapewniający cache’owanie statycznych stron ale ten hosting nigdy mnie nie zawiódł i sami widzicie jak się ładuje strona. Jak dostaje maila, że jest jakoś nowa usługa, szcególnie też, że sami wiedzą, że mam WP zainstalowanego, to od razu dostaje instrukcję jak włączyć odpowiednią opcję, było tak przy mechanizmie mechanizmie memcached. Dostałem jasną instrukcję co mam zrobić, co zainstalować aby działało szybciej i działa. Szanuje za to, bo nie musieli pewnie tego robić

No ale są tańsze

No są – ale wiecie tak jak pisałem na początku. Prawda jest taka, że one są tańsze z jakiegoś powodu – a to panel admina jest nie czytelny, to nie ma polskiej pomocy i nie można do nikogo zadzwonić a to problemy z płatnościami (bo chcą karty kredytowej). To mają backupy tylko w jednej lokalizacji. Jasne, można oczywiście to wszystko ogarnąć, ale jak mam pisać bloga to nie chce się zajmować rzeczami, które są mi nie potrzebne. Rzeczami, które mnie tylko rozpraszają.

I wiecie co jest najważniejsze? – te sprawy nie mają znaczenia w większości. Strony będą działać ale przyjdzie taki dzień, gdzie czujesz, że twoja strona, blog, sklep jest ok, idzie dobrze i nagle coś się wydarza…nagle jakieś problem. Nie można się dodzwonić, nie ma komunikatów, wtedy jest stres. Gwarantuje Wam, że z nazwa.pl przez 5 lat nie miałem żadnych takich jazd, nawet jak się coś działało to i tak normalnie to było można załatwić. Dodatkowo wdrożyłem ponad 10 stron klientów na tych hostingu i mogę tylko z szczerym sercem programisto-blogera polecić : )

PS

To może będzie teraz mała prywata. Jak spora część serwisów nazwa.pl proponuje programy partnerskie, polecające itd. 20% to jest zniżka za założenie hostingu na nazwa.pl, tylko jeśli wykorzystasz ten kod:

Kod rabatowy na 20% : ec65-9346-9773

Jeśli chcesz korzystać z hostingu u nich możesz skorzystać i dostać zniżkę. Prosta sprawa, ja z tego też dostaje mały procent wiec to taki win-win deal : )