Recenzja kanału YouTube – Nick Chapsas

Tak, jakoś tak nie widziałem aby ktoś robił recenzję kanałów na YT a szkoda, bo wydaje się, że w tym bałaganie coś takiego to dobra rzecz. Moje małe odkrycie (co okazało się, że nie tak trudno na ten kanał trafić) jest naprawdę warte polecenia i zamiast tylko dawać linki i liczyć, że ktoś klinie to po prostu napisze recenzję. Zapraszam do recenzji kanału https://www.youtube.com/c/Elfocrash

Wstęp

Na początku – metodologia – obejrzałem wszystkie filmy z jego kanału + oglądam też na bieżąco nowości. Nie wiem nic więcej o autorze niż to co ma napisane w opisie czyli Nick, żyjący w Londynie – robi to co większość dobrych devów czyli bloguje , utrzymuje projekty open-source i prowadzi kanał na YT oraz ostatnio oferuje swój kurs testy jednostkowe w .NET.

Można go wspierać na https://www.patreon.com/nickchapsas za 5 funtów + vat więc fajnie, bo dzięki temu można zobaczyć jak mu idzie i jak jest popularny. Ma 475 patronów więc jak na kanał o .NET to całkiem dużo uważam. Kanał jest dość młody , bo pierwszy film jest sprzed 2 lat.

O czym jest kanał?

Chyba nikt nie ma wątpliwości, że kanał jest o .NET – opowiada najróżniejsze rzeczy o kodzie, pokazuje przykłady działające i uwaga robi to w idealnym czasie

Większość filmówko do 6-15 minut, co jest idealnym czasem o tym aby opowiadać o kodzie. Bez żadnych wydłużeń, zbędnego tłumaczenia.

Opis

Tematyka to backend .NET-owy. Nick prawdopodobnie pracuje jako taki backend w jakieś firmie gdzie mają do czynienia z dużą ilością mikro serwisów i część filmów jest poświęcona właśnie API.

Początki filmów to .Net Core 3 i web api. Początkowe filmy to domowy mikrofon i striming ekranu. Teraz jednak to już prawdziwy streamer i wszystko jest na wysokim poziomie, jego obraz w rogu, głos gładki i czysty no i streaming ekranu.

Nick tłumaczy w filmach i rzeczy związane z działaniem całego .NET. Nie ma tam podstawowych rzeczy. Żadnych rozdętych tutoriali o pętlach i warunkach if. Pokazuje rzeczy, którego każdego średnio zaawansowanego dev-a powinny interesować i co powinien wiedzieć albo lepiej, co używa na co dzień a nie wie do końca jak to działa. Mówię tu np: o implementacji JWT w ASP .NET albo o refresh tokenach, o IL-u i jego funkcjonowaniu. Filmy są bardzo konkretne i treściwe.

Są też filmy częstych błędach – https://www.youtube.com/watch?v=lQu-eBIIh-w. Filmy polecające książki, biblioteki (wiele różnych) i technologie do nauki. Wiele filmów jest z różnej bajki więc jak się ogląda jeden po drugi to nie ma mowy o nudzie.

Kanał jest aktywny i dość często jest aktualizacja. Do tego kanał jest aktualny technologicznie. Już nie dawno było o tym co będzie w C# 11.

Podsumowanie

Nic dodać nic ująć. Polecam kanał do częstego AKTYWNEGO oglądania. Oglądam kanał i robię to co Nick robi. Łatwiej o utrwalić i lepiej zrozumieć. Polecam.

PS

Inne kanały, które oglądam i pewnie też będzie o nich recenzja to: