Newsy programistyczne 02.02.2021

Dużo nowych rzeczy się dzieje. Ciągle to słyszę. Praca zdalna będzie już chyba wieczna dla programistów, bo dochodzą mnie słuchy, że część biur zamyka swoje biura i przenosi pracę na zdalny tryb. Super : ). Tak czy inaczej zapraszam na zapraszam na mocno wyselekcjonowane newsy z branży deweloperskiej.

Ataki na aplikację .NET rosną w siłę

https://visualstudiomagazine.com/articles/2021/01/22/net-app-security.aspx (w sumie to dobrze. Czym więcej ataków tym system bardziej popularny)

.NET GC Internals – the Mark phase

https://tooslowexception.com/net-gc-internals-the-mark-phase/

Windows Terminal – nowa wersją (używam i polecam)

https://devblogs.microsoft.com/commandline/windows-terminal-preview-1-6-release/?WT.mc_id=DOP-MVP-4025064

Zasady pracy zdalnej

https://www.computerworld.com/article/3599140/the-work-from-home-employee-s-bill-of-rights.html

Entity Framework Core 6.0

https://devblogs.microsoft.com/dotnet/the-plan-for-entity-framework-core-6-0/

2 komentarze do “Newsy programistyczne 02.02.2021

 1. Dzięki pandemii wiele firm zrozumiało ze produktywność osób na pracy zdalnej nie spada, a koszty bez wynajmu biura są dużo mniejsze. Do tego dzięki oparciu o zwinne podejście, sprinty itp itd. programiści wiedza co maja zrobić, ile maja czasu a do tego elastyczne podejście nie wypala takich osób dzięki temu mamy pewność ze firma nie będzie musiała szukać nowych osób.

  1. Dokładnie. Dla Nas programistów to pandemia to jak prezent. No już nie wyobrażam sobie, że ktoś za 2 lata powie, że nie można pracować zdalnie. O zmniejszaniu powierzchni biurowej to słyszę bardzo często.

   Nawet jak część ludzi wróci to i jak jak ktoś będzie na zdalnym to takie szczegóły jak wdzwonienie go na spotkanie nie będą już stanowiły problemu – już teraz moja Babcia wie co to rozmowa video itd. Jedyny minus widzę, taki, że część firmy będzie to naużywać i nie będzie opcji pracy w firmie.

   Z niemieckiego rynku wiem, że firmy szybko się dostosowały i np: kupują monitory dla pracowników i inne sprzęty biurowe aby używali ich w domu.
   Jest dobrze.

Możliwość komentowania została wyłączona.