52 Spotkanie Poznańskiej grupy .NET – konferencja

28 pażdziernika odbyło się 52 spotkanie Poznańskiej grupy .NET. Było to moje pierwsze spotkanie z Poznańskimi programistami .NET. Poniżej, krótka relacja z tego spotkania oraz materiał video. Sesja była nagrywana więc można zobaczyć co i jak.

Podobno jak zawsze spotkanie było podzielone na 3 części. Pierwsza sesja tematyczna, przerwa na jedzenie oraz druga sesja tematyczna.

TypeScript

Pierwsza sesja była o TypeScript-cie. Była bardzo merytoryczna i ciekawa. Były przykłady kodowania on-line.

TypeScript to framework do pisania java script-ów. Odróżnia go to, że jaka jedyny pozwala tworzyć kod java script w standardzie ECMA 6, później ten kod kompiluje się do niższej wersji standardu tak aby wszystkie przeglądarki obsługiwały stworzony kod.

Z ciekawostek to, TypeScript jest stworzony i rozwijany przez Microsoft. Był tak dobry, że Google stworzył całe rozwiązanie Angular 2 właśnie w TypeScript-cie. Zapraszam do obejrzenia.

Następnie była przerwa, czas na jedzenie i net-working.

Powrót do przeszłości

Kolejna sesja nie była techniczna, była bardziej miękka i opisywała ewolucję tego co się działa w dziedzinie oprogramowania na przełomie 25 lat.

Nie wiele mogę o niej powiedzieć. Było miło i sentymentalnie. Osobiście wole bardziej techniczne sesje ale i ta miała coś w sobie. Dla zainteresowanych polecam filmik.

Podsumowanie

52 spotkanie było bardzo fajne. Pierwsza sesja dała mi sporo wiedzy i wyjaśniła parę nie jasności. Druga była raczej spokojna ale w sumie było dobrze.

2 komentarze do “52 Spotkanie Poznańskiej grupy .NET – konferencja

  1. Czy będzie prowadzone takie spotkanie za rok? Chciałbym się wybrać przy najbliższej okazji bo ostatnio nie miałem możliwości. Czekam na kolejne wpisy i pozdrawiam :)

Możliwość komentowania została wyłączona.